אודות דביר רייכרט שורץ

משרד עורכי דין בוטיק למשפט הפלילי – המתמחה בייצוג חשודים ונאשמים נורמטיבים ונפגעי עבירה במשפט הפלילי

לאחר שנים ארוכות בהן שרתנו את המדינה ושמשנו כפרקליטים בכירים בפרקליטות המדינה במחוז הצפון, החלטנו לפרוש לדרך עצמאית ובשנת 2012 ייסדנו את משרד דביר- רייכרט – שורץ – עורכי דין פליליים.

במהלך עבודתנו בפרקליטות ניהלנו מאות משפטים בשורה ארוכה של עבירות פליליות. כל אחד מאיתנו אף הוביל תחום פלילי ייחודי: עו"ד דביר שימש כראש תחום עבירות סמים; עו"ד רייכרט שימשה כראש תחום עבירות נשק ובנוסף התמחתה בעבירות מין ועו"ד שורץ שימש כראש תחום עבירות רכוש ועבירות המבוצעות נגד המגזר החקלאי.

את הניסיון הרחב שרכשנו במשפט פלילי במהלך ליווי ובהנחיית משטרת ישראל וגורמי אכיפה נוספים בביצוע חקירות משטרה סבוכות ומורכבות ומבצעים מיוחדים, אנחנו מתרגמים כיום ליתרון משמעותי ב"הכרת המערכת" המשפטית, המקנה לנו  אפשרות להגן על לקוחותינו באופן מיטבי ובהצלחה רבה.

אחת מאבני היסוד בתפיסת עולמינו היא מעורבות אישית וטיפול הדוק ואישי של כל אחד מאיתנו בכל תיק פלילי המגיע למשרדנו ובכל לקוח.

בעבודתנו אנחנו מלווים את הלקוח ופעמים אף את בני משפחתו ברגישות, באחריות, ובמקצועיות, החל מהשלבים המוקדמים של ההליך הפלילי עוד לפני הגשת כתב אישום וכן לפני חקירה במשטרה, במהלך החקירה המשטרתית ולאחר מכן לאורך כל המשפט הפלילי, עד לסיומו.

על לקוחות המשרד נמנים בעיקר אנשים נורמטיבים שהסתבכו לראשונה בחייהם, שמעדו, שטעו ושלא נפגשו מעולם עם העולם הפלילי המאיים והסבוך.

מעבר לעבירות הפליליות ה"קלאסיות" אנחנו עוסקים בשנים האחרונות גם בענייניהם של אנשי ציבור, חברות (ובעלי משרה) שהואשמו בביצוע עבירות פליליות בידי רשויות תביעה נוספות כגון: המשרד להגנת הסביבה, הרשות להגבלים עסקיים, רשות הטבע והגנים, המחלקת לחקירות שוטרים, רשות המיסים, חקירות מכס ומע"מ, נציגי היועמ"ש בעבירות תכנון ובניה.

בנוסף משרדנו מעניק ייעוץ וליווי משפטי לנפגעי עבירה ומתלוננים הזקוקים ל"כתף תומכת" ולידיעה שיש מי שישמור עליהם ועל זכויותיהם המגיעות להם.

למדנו וראינו במאות של מקרים כי טיפול ראשוני ומיידי בידי עורכי דין פליליים מנוסים ולא פחות מכך, הוא שיקבע את המשך עתידו של ההליך הפלילי.

על כן, בייחוד בשלב זה, מומלץ לך – האדם הנורמטיבי – הבטוח "שהצדק יצא לאור" כי "אין נגדי כלום", כי "זה הכל שטויות…" שלא לחסוך משאבים בשלב החקירה במשטרה או עוד קודם לכן לקבל יעוץ וליווי משפטי מקצועי, אשר עשוי במרבית המקרים למנוע עגמת נפש ונזק שלעיתים הינו בלתי הפיך.

קצת עלינו

סינרגיה – העוצמה או היעילות המתקבלת בעקבות שיתוף פעולה של כמה גורמים הפועלים בתאום שהיא לעולם גדולה יותר מסך כל העוצמות של אותם גורמים כשהם פועלים בנפרד

עורך דין גיל דביר

עו"ד גיל דביר

נשוי ואב לשלושה ילדים, מתגורר בישוב הקהילתי נופית, בוגר תואר ראשון במשפטים מאוניברסיטת חיפה (L.L.B), ועורך דין מאז שנת 2000.

עו"ד גיל דביר, התמחה בין השנים 2000-1999 אצל עוה"ד מירית שטרן (כיום פרקליטת מחוז הצפון) במחלקה הפלילית של פרקליטות מחוז צפון. עם הסמכתו כעורך דין המשיך את עבודתו בפרקליטות מחוז הצפון וזאת עד לפרישתו משורות הפרקליטות בשנת 2012, לאחר כ-13 שנים. בשנים אלה  עמד בראש תחום עבירות הסמים וניהל מאות תיקים ופרשיות סמים סבוכות והפך מומחה לעבירות הסמים והסוגיות הקשורות בפיצוח תעודות חיסיון,  עו"ד גיל דביר מעניק טיפול מסור ויוצא דופן  החל משלב החקירה ומעצר הימים  דרך  ניהול המשפט עד להשגת התוצאה המיוחלת.

עו"ד גיל דביר "רץ למרחקים ארוכים", קצין במילואים ובנוסף לוחם בעל חגורה שחורה באומנות הלחימה בחייו ובדרכו המקצועית, ללא פשרות, ללא מורא ובנחישות.

עורכת הדין עידית רייכרט

עו"ד עידית רייכרט

נשואה ואם לארבעה, מרתוניסטית וטריאתלטית, מתגוררת בישוב הקהילתי שמשית בלב עמק יזרעאל, בוגרת תואר ראשון במשפטים מאוניברסיטת חיפה ועורכת דין מאז שנת 1999.

את דרכה המקצועית החלה בשנת 1998 בהתמחותה אצל עוה"ד לילי יונג גפר (כיום שופטת בכירה וסגנית נשיא בית המשפט השלום בנצרת) ועם הסמכתה כעורכת דין, המשיכה את עבודתה בפרקליטות מחוז הצפון וזאת עד לפרישתה משורות הפרקליטות בשנת 2012, לאחר כ-14 שנים.

במהלך שנותיה בפרקליטות, שימשה עו"ד רייכרט כפרקליטה בכירה וניהלה מאות תיקי מין, קטינים ונוער ותיקי פשיעה חמורה. עו"ד עידית רייכרט ליוותה ברגישות עשרות מתלוננים ומתלוננות שהתמודדו עם כאבם וניהלה משפטים מורכבים.

הידע העצום שצברה עו"ד רייכרט לצד ניסיונה והתמחותה בעבירות אלה במשך שנות עבודתה הם שנותנים בידה כיום כלים מדוייקים ללוות חקירות סבוכות, לנהל משפטים מורכבים ובמקרים המתאימים ללוות את הלקוח ובני משפחתו להליך שיקומי מוצלח .

עורך דין תומר שוורץ

עו"ד תומר שורץ

נשוי ואב לשלושה קצין במילואים וכותב סיפורים, מתגורר במושב שדמות דבורה, בוגר תואר ראשון במשפטים מאוניברסיטת חיפה ועורך דין מאז שנת 2003.

את דרכו המקצועית החל בשנת 2002 בהתמחותו אצל עוה"ד שלוה לוין (שכיהנה כמשנה לפרקליטת המחוז)  עם הסמכתו כעורך דין, שירת במשך שנתיים כתובע משטרתי בלשכת התביעות בנצרת ולאחר מכן המשיך את עבודתו בפרקליטות מחוז הצפון וזאת עד לפרישתו משורות הפרקליטות בשנת 2012, לאחר כ-10 שנים.  בשנות עבודתו בפרקליטות עמד  עו"ד שורץ בראש תחום הפשיעה החקלאית והיה אחראי על שינוי המדיניות והתפיסה המשפטית המלווה גם כיום ובמשך שנים ארוכות את מרבית חקלאי האיזור. עו"ד שורץ התמחה בפענוח עבירות פשיעה חמורה ובליווי תיקי חקירה רגישים ומורכבים.  עו"ד שורץ הוא משפטן יצירתי, מסור, נחוש הבקיא במשפט הפלילי, ובעבודתו מביא בדרך כלל להשגת תוצאה הטובה והמיוחלת עבור לקוחותיו.

אנחנו מבינים את הכאב והחרדה שעוברים על אדם נורמטיבי שמועד ומסתבך בעולם הפלילי - עולמו חרב עליו! על פי רוב סביבתו איננה יודעת דבר, לפעמים גם לא ילדיו ומשפחתו הקרובה. הוא בודד ואובד עצות. לא פעם, בשל הבושה והמצוקה יסרב אותו אדם לליווי משפטי, ומכאן התסבוכת תלך ותתעצם. אנחנו מבינים את מצוקתך ויודעים איך לעזור לך!
מתוך חזון המשרד
דביר-רייכרט-שורץ