סגירת תיק פלילי לקטין – עבירות מין

מה באמת יודעים בני הנוער בנוגע לעבירות מין? מה יודעים הוריהם?
האם נער בן 17 וחצי רשאי לקיים יחסי מין עם קטינה בת 14? גם אם היא מאד רוצה? ואם הם בני זוג האם זו עדיין עבירה?
האם המצב ישתנה לו הקטינה בת 15 וחצי במסגרת יחסי רעות וכשיש רצון הדדי? האם המדריך בתנועה, בן 18 וחצי רשאי לקיים יחסי מין עם החניכה בת ה 17 וחצי? האם חייל כבן 19 או ש"ש, או תלמיד במכינה קדם צבאית רשאי לקיים יחסי מין עם קטינה בת 16?
 
סוגיות אלה ועוד שלא תמיד זוכות להתייחסות של גורמי החינוך ולעיתים גם לא של ההורים מאפשרות מצבים לביצוע עבירות מין בידי בני טובים רק בשל בורותם המשפטית בנושא.
ויש להדגיש – קטין ש"מסתבך" בפלילים עתידו הצבאי והאזרחי עלול להיפגע לעיתים באופן בלתי הפיך. אולם יש פעמים בהם גם טופלים האשמות כוזבות שלא היו ולא נבראו ולעיתים אין דרך להוכיח את הכזב ואז זה נורא, עולמך חרב.
 
כך היה בעניינו של א' ילד טוב. מה זה טוב הכי טוב. נפתח נגדו תיק פלילי בחשד כי בצע עבירת מין (מעשה מגונה) בקטינה מתחת לגיל 14. הוא טען כי לא היה ולא נברא ומדובר בהמצאה פרי דמיונה של ילדה שמייחסת לו מעשים שאינם קשורים בו (אלא באחרים) והיא מצידה מסרה גרסה "מגומגמת" שאינה מספיקה לצורך העמדתו לדין 
מפאת צנעת פרט המעורבים, לא נרחיב, רק ליווי שלנו כמעט "יד ביד" מרגע תחילת החקירה במשטרה ועד סיומה, והצגת נתונים נוספים המצביעים על חשד כבד להשפעה בלתי הוגנת על הקטינה בידי האחרים שהיו בסכסוך קשה עם הוריו של א' הביאו לסגירת תיקו כלא היה.
א' חזר לנשום ולחייך וגם אנחנו.