סגירת תיקים פליליים מחוסר אשמה – תלונות כוזבות במשטרה בהליך גירושין קשה

פ' הגיע למשרדנו כשהוא חבול רגשית כואב ומותש, נישואיו מזה 13 שנים עלו על שרטון שעה שאשתו האהובה עליו עד לאותו יום ביקשה (שלא לומר דרשה) לפרק את נישואיהם ולהתגרש ממנו. פ' ההמום נסער מכך ולא הבין עדיין לאיזו "צרה" נכנס משסירב לוותר בכזו קלות על התא המשפחתי וביקש לשכנע את אשתו להמתין עם דרישתה.

 

בשכל רב ובמזל גדול שיתף פ' את אחותו בחדשות המרעישות והיא שיעצה לו לבדוק את מניעיה האמיתיים של אשתו ובד בבד להתייעץ עם עו"ד. אכן כעבור זמן גילה פ' כי אשתו מנהלת רומן סוער עם אחר והבין ממנה כי אם לא ימלא את דרישתה להתגרש ימצא את עצמו במעצר כחשוד באלימות נגדה. בשלב זה שכר פ' את שירותינו וקיבל מאתנו יעוץ משפטי מיידי ומדויק כיצד לפעול ובעיקר ממה להימנע. כעבור ימים ספורים – כצפוי – הובל פ' לחקירה במשטרה בחשד לכאורי והזוי כי תכנן לפגוע באשתו באמצעות האקדח שהיה ברשותו. תלונתה של האישה נבדקה ומשנמצא כי מדובר בתלונת שווא כוזבת ופרי דמיונה הקודח. התלונה נסגרה מחוסר אשמה פלילית ולא פחות מכך. 

אולם, אשתו של פ' אישה חזקה ונחושה, לא בחלה להתלונן שוב נגד פ' הפעם בחשד כי לכאורה פגע ברכבה והזיק לרכוש. הודות לייעוץ המשפטי שקיבל מאיתנו ובעיקר בזכות הליווי האינטנסיבי שלנו (לעיתים גם במהלך סופי שבוע וחגים שהינם מועדים המועדים לפורענות במיוחד) לא רק שנסגרו תיקיו בחוסר אשמה פלילית אלא שכתוצאה מטיפולינו נחקרה אשתו באזהרה במסירת ידיעות כוזבות. לצערנו, מקרה זה הוא דוגמא אחת מיני רבות לכך שהליכי גירושין עלולים להשתרע ולהתנהל גם במישור הפלילי. מקרה זה מבהיר את מה שכבר ידוע – כי רק טיפול מדויק ונכון של עורך דין פלילי יכול הציל (במקרה שלנו את פ') מרישום פלילי שעלול היה להטיל כתם כבד על מעמדו ולפגוע באופן ודאי בעיסוקו.