מן התקשורת

לו רק יכולנו לספר על מלוא הצלחותינו…

01/01/2019

האגרוף של הנאשם למתלונן היווה הגנה עצמית

לקוח משרדנו זוכה על ידי בית המשפט המחוזי מעבירת אלימות שיוחסה שלו. בפסק הדין קיבל בית המשפט את טענות ההגנה של משרדנו כי מדובר בהגנה עצמית

26/12/2018

ייצוג נפגעת עבירה

לקוחת משרדנו, העזה להתלונן כי הותקפה על ידי בן משפחה ומאז חייה הפכו לסיוט מר. המקרה שלה ושל עוד רבים כמותה עלה לכותרות בתכנית "קשר השתיקה". 

09/07/2018

זיכוי לחקלאי שקילל ואיים: "יא חתיכת מניאק מסריח, אני אחתוך לך את הראש"

עורך דין תומר שוורץ הראה כי בין השנים 2010 ל-2015 פתחה המשטרה למעלה מ-130 אלף תיקי איומים מהסוג שבכותרת אך מרביתם נסגרו מחוסר עניין לציבור, ושכנע שופטת מחוזית להורות על ביטול כתב האישום וזיכוי מרשו המושבניק.

08/07/2018

פשיעה חקלאית: במשרד המשפטים גוררים רגליים

הפשיעה החקלאית הופכת למכת מדינה. בעבור רוב השופטים, עונשי המקסימום הקבועים בחוק העונשין הם כמעט אות מתה, ובהיעדר מדיניות מסודרת של הפרקליטות – אף אחד לא מתעקש עליהם

11/06/2018

יניב קקון

לקוח משרדנו, הכוריאוגרף, יניב קקון הורשע בהסדר טיעון בעונש מופחת לאחר שהודה כי טעה בפרשנות שנתן למערכות היחסים שנרקמו עם תלמידותיו והתחרט עד מאד  על שגיאותיו. 

בית המשפט המחוזי בהרכב של שלושה שופטים, דחה את בקשת המאשימה להטיל על קקון עונש מאסר דו ספרתי ומצא לנכון להתחשב בחרטתו הכנה של הנאשם, בדרך השיקומית אליה נרתם, בהודאתו המהירה ובנטילת האחריות המלאה על מעשיו. העונש קשה לעיכול ודאי עבור מי שנעדר עבר פלילי מכל סוג שהוא, אך סביר להניח כי אלמלא כל אלה, היה נדון לעונש חמור פי כמה.

13/03/2018

"מחסום הבושה" - סדרת כתבות על גברים שפורצים את מעגל השתיקה וחושפים הטרדות מיניות שחוו

עורכת הדין עידית רייכרט ממשרדנו המייצגת את ס' נפגע עבירת מין שבוצעה בו, התראיינה לכתבה ששודרה במסגרת "מחסום הבושה" בו חשפו גברים מקרים בהם נפגעו מעבירות מין. המסר אותו ביקשה עו"ד רייכרט להעביר הוא כי בניגוד לאמפטיה אותן מקבלות נפגעות תקיפה מינית, גברים אינם מקבלים יחס דומה ואולי להיפך, הם מסתגרים בדלת אמותיהם בשל הבושה. בשלה העת להשמיע גם את זעקתם שכן הסבל הנפשי והשלכותיו אינו מבחין במגדר. בשלה העת לטפל בתלונות גברים שנפגעו מעבירות מין באותה רצינות, ללא אבחנה או הרמת גבה.

26/02/2018

9 חודשי מאסר לפדופיל שעודד מעשים קשים ברשת

עונש חסר תקדים של 9 חודשי מאסרו נגזרו על פדופיל שעודד וביצע מעשים קשים ברשת, מדובר בכתב אישום מן החמורים שהוגשו בארץ בגין החזקת חומרי תועבה ובית המשפט מצא לנכון להחמיר ולהעביר בכך מסר חד משמעי לנאשם ולעבריינים פוטנציאלים שכמותו כי עבירות מן הסוג הזה דינן מאסר מאחורי סורג ובריח. בתיק ליוותה ויhצגה עו"ד עידית רייכרט ממשרדנו את קרובת משפחתו של הנאשם.

12/02/2018

המשטרה מכריזה מלחמה על הפשיעה החקלאית

במחוז הצפוני מוצאים דרכים חדשות להתמודד עם התופעה הגורמת לחקלאים עוגמת נפש ומביאה רבים לנטוש את המשקים.

06/02/2018

המשטרה מכריזה מלחמה על הפשיעה החקלאית

במחוז הצפוני מוצאים דרכים חדשות להתמודד עם התופעה הגורמת לחקלאים עוגמת נפש ומביאה רבים לנטוש את המשקים

23/01/2018

כתבה בתכנית של גיא זהר שסיקרה את הסדר הטיעון במשפטו של יניב קקון

בהליך פלילי בו ייצג משרדנו, את יניב קקון, הורשע קקון במסגרת עסקת טיעון, בעונש מופחת לאחר שמסר הודה שטעה בדרך בה פירש את מערכות היחסים עם תלמידותיו והביע חרטה על שגיאותיו. 

22/01/2018

שוטר חשוד שתקף באלימות קשה קצין צה"ל במהלך בדיקת שכרות

אשפוזו של קצין צעיר מהצפון עם חבלות קשות בראשו ועשרות תפרים מסביב לאחת מעיניו גורם למבוכה גדולה במשטרה. ע"פ החשד, קצין תנועה בדרגת פקד הוא זה שגרם לפציעות הקשות

21/01/2018

וטרינר ברשות בתי הסוהר הגיש תלונה על ראש אגף האבטחה והמבצעים וזומן לחקירה באזהרה

עורך דין גיל דביר התראיין להדס שטייף על המקרה וטען כי חל בלבול ושלקוח משרדנו – וטרינר רשות בתי הסוהר לא הוא זה שצריך להיחקר באזהרה בחדש לסחיטה באיומים שכן הוא זה שנסחט.

05/11/2017

כך הפכו הזאבים המתרבים לאיום הגדול על חקלאי ישראל

זה שנים נאבקים החקלאים בזאבים ובתנים שעושים שפטים בעדרי הבקר והצאן שלהם, ולאחרונה התופעה רק מחריפה. בינתיים המגדלים חסרי אונים מול הטורפים המתרבים. "הפכתי אדם נרדף", אומר אחד מהם

05/11/2017

נגד הנאשם, קצין איסוף באחת מחטיבות היבשה וסטודנט מצטיין באחד ממוסדות הלימוד הגדולים בארץ, הוגש כתב אישום בגין עבירות סמים קלות

05/11/2017

ביהמ"ש הכריע: נאשם במכירת סם לשוטר יורשה לצאת למילואים

לפני עשרה חודשים נעצר צעיר כבן 27, לאחר שמכר בשני מקרים שונים סם מסוג מריחואנה במשקל כולל של כחמישה גרם לסוכן משטרתי

27/09/2017

יום כיפור – זמן לחשבון נפש גם בתחום המשפט

לקראת יום כיפור, ביקשנו מעורכי דין מתחומים שונים לבחור עבורנו את הנקודות בתחומם בהן נדרש חשבון נפש – הן מטעם הרשויות והן מטעמם של גורמים שונים נוספים. חלק א׳

21/08/2017

אישום חמור: הגנב הוא שוטר

רכז אגף מבצעים בתחנת משטרה הושעה – ומואשם כי הגדיל את משכורתו באמצעות דיווחים כוזבים • עורכי דינו: "כתב האישום קנטרני – האשמה היא משטרת ישראל"

עו"ד עידית רייכרט בראיון לברהנו טגניה

נושא הראיון: הגשת תלונה בגין התחזות ובגין אונס.

עו"ד תומר שורץ בראיון בתוכנית עושים סדר

עו"ד תומר שוורץ, מומחה לדין הפלילי – דו"ח של הסנגוריה הציבורית: המשטרה עושה שימוש יתר בהליך הפלילי

21/08/2017

מחשבים ופלאפונים מניבים ראיות במשפט הפלילי – ומה על הפרטיות?

עידן האח הגדול במשפט הפלילי מצית את הוויכוח באשר לשאלת חדירת הרשויות לפרטיותו של האזרח.

ירחון "חיים בעמק"

09/05/2017

המורה למחול שהשתתף ב"רוקדים עם כוכבים" יואשם באונס תלמידותיו

הפרקליטות צפויה להגיש נגד יניב קקון, בעל סטודיו לריקוד בכרמיאל, כתב אישום בגין אונס, מעשי סדום ומעשים מגונים בארבע תלמידותיו. לוואלה! NEWS נודע כי האחרונה מביניהן התלוננה לאחר שהמשטרה פנתה אליה במסגרת החקירה

30/08/2016

לחקלאים מגיעה הגנה של מערכת המשפט

מינוי פרקליט לפשיעה חקלאית יבהיר לעבריינים שיש דין ויש דיין, שעובד ועומד על המשמר.

03/07/2015

המרצה לכימיה: אלה פטריות מאכל ולא הזיה

עו"ד עידית רייכרט, פרקליטתו של ד"ר לעדן: "מדובר באדם נורמטיבי לחלוטין שגידל פטריות, ואין כל ראיה לכך שמדובר בפטריות הזיה כנטען. מרשי עשה זאת כתחביב בלבד עקב עיסוקו האקדמי בתחום, ומעולם לא ייבא סם מסוכן, ודאי לא סחר בו, ואין אף כל ראיה לכך פרט לספקולציות פופוליסטיות. נדמה שהמשטרה מיהרה לצאת בקול תרועה רמה מוקדם מידי, ובסופו של יום יסתיים התיק בקול ענות חלושה".

30/05/2015

מה גורם לאלפי חקלאים ברחבי ישראל להישאר ערים בלילות?

עו"ד תומר שורץ, לשעבר הממונה על המאבק בפשיעה חקלאית בפרקליטות צפון וכיום עורך דין פרטי העוסק בתחום הפלילי אומר: "הכל היה פה: מעקב, איכון טלפונים, חקירות, עד שנמצאו האשמים והובאו לדין. בסופו של דבר העדר הוחזר למקומו, למעט העזים שכבר נמכרו או נשחטו, והגנבים נשלחו לכלא לארבע שנים וחצי".

12/03/2015

בית המשפט המחוזי קיבל ערעור והפחית משמעותית בעונש המאסר של נהג טרקטור שנהג לאחור ודרס למוות אדם אחר

סנגוריו של סויטאת, עורכי הדין גיל דביר ותומר שוורץ, ערערו על גזר הדין. הם טענו בין היתר, כי השופטת אוסטפלד חצתה את מתחם הענישה שנדרש על ידי התביעה והוסיפו כי ניתן היה להסתפק בעבודות שירות בלבד, מה גם שמדובר בתאונה הקרובה יותר באופיה לתאונת עבודה מאשר לתאונת דרכים. הרכב השופטים קיבל את הערעור והפחית את עונש המאסר של סויטאת ל-12 חודשי מאסר בלבד, אולם השאיר על כנו את עונש הפסילה.

06/08/2014

שני תושבי קרית שמונה הורשעו בפריצות לבתים, ובבית המשפט הוצגה לראיה כספת שגנבו, רוקנו את תכולתה והשליכו אותה לנהר.

עורכי דינו של עמר, עידית רייכרט ותומר שוורץ, הדגישו שיחסית לחומרת העבירות מדובר בגזר דין מקל, זאת מפני שהצליחו להפחית מחומרת האישומים עקב קשיים של התביעה בהצגת הראיות.  לעומת זאת, אלגרבלי, המיוצג על ידי בני הראל מהסניגוריה הציבורית, ספג עונש כבד יותר. על פי גזר הדין אחד השיקולים היה ההרשעות הקודמות שלו ‑ 24 במספר ‑ שנזקפו לחובתו.

25/06/2014

הצעיר החשוד ב'תג-מחיר' מיקנעם שוחרר למעצר בית

עו"ד עידית רייכרט, ממשרד עורכי הדין דביר רייכרט שורץ, המייצגת את הצעיר מסרה למעריב "אני מברכת על החלטת בית המשפט. הנאשם שוחרר בהסכמת הפרקליטות לאחר שהתברר מחומר הראיות כי מדובר במקרה חד פעמי אשר ספק גדול אם מתקיים בו המניע הלאומני. הנאשם הינו בחור צעיר ללא כל עבר פלילי, שביצע לכאורה מעשה מכוער שנבע מטיפשות אך בוודאי שלא משנאת ערבים או מניע גזעני".

21/06/2014

החופש הגדול והסכנות שיש בו לבני הנוער

החופש הגדול התחיל בחטיבות העליונות, וזה הזמן להזכיר להורים את האחריות שלהם על מעשי פשיעה של בניהם בתחומים השונים. וכן עצימת עיניים לא תעזור במיוחד…

10/03/2014

קיבוץ מסילות ניצח את המשטרה: הנשק שנמצא בסליק יוחזר לידיו

הקיבוץ פנה לעורכות הדין עידית רייכרט ורחלי צוריאנו ואלו פנו לבית משפט השלום בבית שאן ולמשטרה. לפני ארבעה ימים הודיעה המשטרה כי הגיעה להסכמה עם הקיבוץ וכי כלי הנשק יוחזרו למסילות, זאת לאחר שבדיקת מעבדת הנשק של המשטרה תאשר כי לא היו מעורבים בביצוע עבירות והנשקים יעוקרו. "המשטרה הסכימה בכך שהקיבוץ הוא הבעלים של הנשק", אמרה בסיפוק רייכרט.

27/01/2014

חשד למעשה סדום בנערה: "תתעניינו בילדים"

עו"ד עידית רייכרט, המייצגת שני נערים חשודים, ציינה כי "בית המשפט מצא הבדל תהומי בין הארבעה. הוא מצא שהחשודים שאני מייצגת לא קשורים למעשה. הסרטון נמצא אצל המשטרה וככל שהבנתי הוא הופץ בבית הספר".

27/01/2014

חשד: בני 16 תקפו מינית בת 13, צילמו המעשים – והפיצו

הורי נערה מהצפון הגישו תלונה שלפיה בתם נפלה קורבן לתקיפה מינית קבוצתית מצידם של ארבעה בני 16 באחד ממתחמי החנויות באזור. לטענתם, הקטינים תיעדו המעשים והפיצו אותם ביניהם בתכתובות מייל. הם יובאו לדיון בהארכת מעצרם בדלתיים סגורות.

27/01/2014

חשד: 4 נערים מהצפון תקפו מינית בת 13 ותיעדו

עו"ד עידית רייכרט המייצגת שניים מתוך ארבעת החשודים אמרה לוואלה! חדשות: החקירה בראשיתה וככל הידוע לי ולשני הנערים שאני מייצגת, הם תלמידי תיכון נורמטיביים לחלוטין שאין להם קשר למעשים המיוחסים להם. החקירה נפתחה לפני למעלה משבוע ובמהלכה לא עלה שום בדל של ראיה נגד השניים. מדובר בניסיון של החשוד המרכזי להטיל רפש בנערים האחרים כדי להקטין את מעורבותו בפרשה והדברים יוכחו. אין מקום כלל להאריך את מעצרם"

08/10/2013

הפרשה חשפה את המציאות הקשה שבה פועלים הבוקרים ברמת הגולן, שנאלצים להתמודד עם טריפות חוזרות ונשנות של עגלים

הבוקר שכר את שרותיו של עו"ד תומר שורץ- עד לפני כשנה הממונה על עבירות הרכוש בפרקליטות צפון – וזה פנה לבכירי רשות הטבע והגנים בדרישה שלא להעמיד את הבוקר לדין תוך שציין בפניהם בין השאר כי: "להבנתנו, הגשת כתב אישום בתיק זה תגרום עוול לחקלאי שורשי, העוסק בגידול עדר בקר כבר שנים ארוכות, מיישב את הגולן ועושה ימים כלילות לשמירת הארץ, נופיה, בעלי החיים שבה ואנשיה".

08/08/2013

המשטרה לא חקרה בשבת, החשוד שוחרר

הסנגורית של החשוד, עו"ד עידית רייכרט ממשרד עורכי הדין דביר־רייכרט־שוורץ, טענה כי לא ייתכן שהחשוד יהיה נתון שבוי מאחורי סורג ובריח עד שתתגלה ראיה חדשה שתיטיב או תרע עמו, וביקשה לשחרר את החשוד לחלופת מעצר מרוחקת עם איזוק אלקטרוני, היות שמדובר באדם ללא עבר פלילי שניהל אורח חיים נורמטיבי.

18/06/2013

אין אפילו ספק סביר בעניין רומן זדורוב

עוד בטרם ניתנה הכרעת הדין המחודשת בעניין זדורוב, סיכם תומר שורץ את דעתו על הרשעתו הצפויה, שוב, של זדורוב ברצח. דעתו של תומר שנכתבה ופורסמה זכתה לנאצות בידי לא מעט תומכי זדורוב שבתמיכתם ביקשו בעצם להפגין נגד ה"ממסד" ולבטא את חוסר אמונם במערכת אכיפת החוק.

12/06/2013

המשטרה חושדת: קצין בצה"ל ביים את הגניבה של מכוניתו

חוקרי התחנה הטיחו בו חשדות שהוא ביים את גניבת הרכב כדי להונות את חברת הביטוח. הקצין נעצר במקום ולמחרת הובא לבית משפט השלום בקריית שמונה. בא כוח המשטרה טען בפני השופט כי הקצין נעצר בחשד לעבירות של קשירת קשר לעשות פשע, למסירת הודעה כוזבת ולקבלת דבר במירמה.

29/01/2013

בעל שנאשם בהכאת אשתו וכליאתה שוחרר למעצר בית

"בית משפט השלום שגה כאשר דחה את הבקשה לחלופת מעצר והתעלם מסירובה של האישה להגיע לפגישה עם אנשי שירות המבחן", ציין הסנגור, עו"ד גיל דביר. שופט בית המשפט המחוזי, זיאד הווארי, קיבל את עמדתו והוסיף כי "קיים קושי ממשי בהותרת העורר במעצר עד תום ההליכים בשל אי המלצה של שירות המבחן לשחררו, כאשר מן התסקיר עולה באופן מפורש כי חלק לא מבוטל מההמלצה ניתן על סמך העובדה שהמתלוננת סירבה לשתף עמם פעולה".

30/11/2012

טלטלה בפרקליטות מחוז צפון: שלושה בכירים התפטרו

שלושה עורכי דין בכירים, מקצועיים וותיקים החליטו להתפטר ולהקים משרד עורכי דין פרטי בעפולה • בראיון בלעדי ל"ישראל היום" אמרו: "בפרקליטות לא היה לנו אפשרות להתקדם מבחינה מקצועית ומבחינת השכר"

06/10/2011

אישום: שרף את בת הזוג שהתאסלמה למענו

נאשד טאהר בסול מואשם כי התעלל במשך שנים בנרימאן בודיאשן, כלא אותה בדירה ולבסוף הצית בחודש שעבר את הרכב שבו הייתה לאחר שביקשה להיפרד ממנו