גרימת מוות ברשלנות – תאונות קטלניות

גרימת מוות ברשלנות – התאונות הקטלניות שיכולות להרוג גם את מי שנשאר בחיים:

כשמדברים על השבר הגדול שעלול להתרחש כשהמשפט הפלילי פוגש את האנשים הנורמטיביים, מתכוונים לא אחת לאירועים של תאונות. תאונות קטלניות שבסופן אדם מוצא את מותו. לעיתים המדובר בתאונת עבודה, לפעמים תאונת דרכים וישנם גם מקרים של אירוע קטלני שקורה בתוך שגרת החיים.

פעוט טובע למוות בבריכה של הצימר אליו יצאתם לנופש משפחתי;  תינוק נשכח ברכב ומת לאיטו ובייסורים; נהג מסמס בזמן נהיגה ומתנגש במשפחה שעושה דרכה ממסיבת הסיום של חוג הבלט של הקטנה;  עובדים במפעל שנכווים למוות בשל תקלה; צעירים שמתחשמלים למוות בשל כשל במערכת.

דוגמאות ספורות אלו מחדדות את המורכבות שבטיפול בתיקי גרם מוות ברשלנות. טובי בנינו הופכים באחת מאזרחים מן השורה לחשודים בפלילים; אימת ההרשעה הפלילית ועמה החשש מעונש שיכול לכלול ריצוי מאסר בבית הכלא, הופכים את חייהם ומעצימים את המצב המורכב ממילא בו הם נתונים בעקבות מותו של אדם בקרבתם.

המשותף לתיקים הללו שהוא דורש התמחות מיוחדת. הוא מצריך מעורך דין פלילי, בשונה מהתיקים הפליליים השגרתיים, להתעמק בתחום מקצועי ולהעניק הגנה משפטית שמשלבת בין הכרת דיני הרשלנות בהליך הפלילי לבין יישומם במקרה הקונקרטי.

בתיקים מסוג זה, בהם משרדנו מטפל לא אחת, נודעת חשיבות גדולה לגיוס מומחה רלוונטי שיעמוד על הסיבה שגרמה למוות ועל האפשרויות שעמדו בפני הגורמים השונים למנוע את התוצאה הקטלנית.

ליווי בחקירה פלילית בתיקים אלו יכול להוות 'שובר שוויון' בהשגת תוצאה מיטבית ללקוח. לצד העמקה בתחום הספציפי, מלווה משרדנו את הלקוח בשלבי ההליך הפלילי ונותן לו בטחון ועצות לקראת כל שלב ושלב בהליך.

אנו פוגשים את קשייו של הלקוח, את ייסוריו על אובדן החיים, את ההתמודדות עם הסביבה ובעיקר עם עצמו. לא אחת, אנו מוצאים את עצמנו מטפלים בנושאים שחורגים מתחום הטיפול של מקצוע עריכת הדין.

אט אט, עם התקדמות ההליך, עם הליווי והתיווך של החקירה הפלילית, מקבל הלקוח בטחון ומוצא זמן לריפוי הפצעים.

אנו גאים להצהיר כי עד הנה – והלוואי וסטטיסטיקה זו לא תשתנה – כל תיקי ה'גרימת מוות ברשלנות' בהם ייצגנו לקוחות, כולם נטולי עבר פלילי – אף לא אחד מהם נשלח בסיומו של ההליך לעונש מאסר בין כתלי הכלא.

ניסיוננו גם  מלמד כי ייצוג מקצועי ומהודק בידי עורכי דין פליליים "יוצאי המערכת" מעניק יתרון גדול ומשמעותי במהלך ההליך הפלילי ועוד קודם לכן בשלב החקירה ובעל ערך רב עד להשגת תוצאה טובה ומיוחלת עבור הלקוח.

נשמח לעמוד לצידך ולהוביל אותך בבטחה ברגעי המשבר שלך עד לתוצאה המיטבית ביותר עבורך.

הערה:

מאמר זה הינו למידע כללי וראשוני בלבד הנכון למועד כתיבתו. הוא אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי עם עורך דין פלילי לגופו של עניין ודאי אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי לפני חקירה פלילית במשטרה ולפני נקיטה בכל פעולה אחרת.