חקירה במשטרה

ההליך הפלילי נפתח בהגשת תלונה שמובילה בדרך כלל לחקירה פלילית של החשוד במשטרה. אם זומנת להתייצב לחקירה במשטרה כדי למסור גרסתך, מומלץ ולמעשה חובתך (למען טובתך) להתייעץ בעו"ד פלילי מנוסה לפני כן.

כללי אצבע שחייבים לפעול על-פיהם במידה וזומנת לחקירה במשטרה

אל תסמוך על "חושיך החדים" ואל תחשוב שאם לא עשית כלום אין לך סיבה לחשוש. חקירה פלילית במשטרה, אינה עניין של מה בכך ומומלץ לדעת מה לומר ומה פחות!

ראשית, כדאי שתברר את טיב התלונה והסיבה שבגללה זומנת לחקירה במשטרה, עוד בטרם תמסור גרסתך.

שנית, חשוב מאד שתעמוד על מלוא זכויותיך והעיקרית שבהן לקבל יעוץ מעורך דין פלילי, קודם למסירת עדותך במשטרה.

שלישית, שים לב, מרגע שכף רגלך נכנסה בשערי תחנת המשטרה התנהג כאילו היית מוקלט בכל רגע בכל מקום – גם בלובי הכניסה, גם בזמן הפסקת סיגריה בחצר וגם בשיחת חולין עם החוקר מחוץ לחדר החקירות.

כל דבר שתאמר עשוי לשמש נגדך. למידע נוסף מומלץ לקרוא את מאמרנו בנושא – חקירות משטרה – סמכויות שוטרים

מדוע מומלץ להיוועץ עם עורך דין פלילי טרם קיום חקירה במשטרה?

לבסוף, ולנוכח חשיבותה הרבה של החקירה המשטרתית ובעיקר נוכח השלכותיה מרחיקות הלכת שעשויות לחרוץ את דינך, מומלץ להיוועץ עם עורך דין פלילי מנוסה טרם החקירה.

ניסיוננו רב השנים כפרקליטים בכירים בפרקליטות עת ליווינו מאות חקירות פשוטות ומורכבות הוא יתרוננו העצום כיום המאפשר לנו להעניק לך ליווי וייעוץ משפטי מדויק וחכם כבר מראשית החקירה.

הודות לקשרי העבודה שטיפחנו במהלך השנים, לעיתים גם שיחת טלפון שלנו לחוקר מספיקה ויכולה להפוך את הקערה על פיה.

כן, אנחנו לא מתביישים לומר – המשטרה אינה אויב העם, אלא שהיא ממלאת את תפקידה במלאכת אכיפת החוק, כולנו רוצים משטרה חזקה ויציבה לשמירה על אורח חיים תקין ושליו.

אין לנו ספק שהחוקרים נאמנים לעבודתם בהתאם לראיות שאספו, אך לעיתים בשל עומס מטלות, לחץ של בית משפט ועוד, נעשות טעויות, לא נגבות מלוא העדויות ומלוא הראיות והחקירה המשטרתית מרושלת.

במקרים כאלה במיוחד – כדאי לכוון את החוקרים לזרקורים המדויקים שחוקר, ככל שיהיה מקצוען לא יהיה ער להם או לעיתים לא יעניק את הפרשנות הנוספת שיכולה לזכות את החשוד מכל אשמה עוד במהלך החקירה. בדיוק בגלל הדברים האלה כל חשוד צריך לצידו עורך דין פלילי מקצוען, מנוסה ונחוש שינהיג עבורו את החקירה הפלילית במשטרה.

אנחנו יכולים להעיד כי מתוך מאות חשודים שליווינו בשנותינו כסנגורים פליליים, מרביתם שוחררו והתיקים שבעניינם נסגרו כלא היו.

כלל האצבע שאנו מאמינים בו – השקעה נכונה שלך בשלב הזה עדיפה תמיד (נפשית וכלכלית) על פני ההשקעה הכרוכה בניסיון לתקן בדיעבד טעויות הרות גורל שנעשו במהלך החקירה במשטרה.

ניסיוננו מלמד כי ייצוג מקצועי ומהודק בידי עורכי דין פליליים "יוצאי המערכת" דווקא הוא שמעניק יתרון גדול ומשמעותי במהלך החקירה במשטרה וההליך הפלילי, שומר על האינטרס של החשוד וכמובן בעל ערך רב עד להשגת תוצאה טובה ומיוחלת עבורו ככל שניתן.

הערה:

מאמר זה הינו למידע כללי וראשוני בלבד הנכון למועד כתיבתו. הוא  אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי עם עורך דין פלילי לגופו של עניין ודאי אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי לפני חקירה פלילית ולפני נקיטה בכל פעולה אחרת.

זקוקים לעזרה או ייעוץ משפטי? השאירו פרטים!

עומדים לפני מעצר עד תום ההליכים? מעוניינים להגיש ערר או זקוקים ליעוץ משפטי? התקשרו עוד היום: 04-8200803