ייצוג חשודים ונאשמים נורמטיביים

כל אדם נורמטיבי עלול למצוא עצמו מוזמן לחקירה במשטרה וכמעט כל תחום בחיינו עלול להוביל לחקירה פלילית. כך למשל: סכסוך במסגרת הליך גירושין, סכסוך שכנים שהסלים לכדי תלונה במשטרה, פגיעה בפרטיות שנעשתה תוך כדי מעקב או האזנה, הטרדות מיניות במקום עבודה ועוד.

אין צורך להכביר מילים אודות ההלם והתחושה כאילו נפלו השמיים ברגע על כל אדם נורמטיבי שקיבל שיחת טלפון (במקרה הטוב) והוזמן לחקירה במשטרה.

על פי רוב, אדם נורמטיבי יאמר לעצמו כי הוא אינו זקוק לייעוץ משפטי, כי הוא יצלח בעצמו את החקירה, כי הוא לא עשה דבר וכו… ובדיוק בגלל זה הוא, בניגוד לעבריין ממולח, עלול למצוא עצמו מסובך עד צוואר רק בגלל ש"חסך" את עלות הייעוץ. בדיוק בשל כך – חשוב מאוד להיות מיוצג על ידי עורך דין פלילי מיומן, כדי לצלוח את כל המהמורות בדרך, כדי להימנע משגיאות קריטיות, כדי להכיר את הזכויות שלך כנחקר, כדי שלא להיגרר חלילה למעצר מיותר ובעיקר כדי לסיים את ההליך הפלילי בתוצאה הטובה ביותר.

שאלות כמו:

  • האם למסור את מלוא האמת?
  • האם לשתף פעולה עם החוקרים?
  • האם מותר להקליט את החקירה?
  • האם החוקר באמת יעצור אותי אם לא אמסור את כל הידוע לי?
  • האם החוקר רשאי לשחרר אותי אם אמסור את כל הידוע לי?
  • אם אמסור את כל הידוע לי באמת לא יוגש נגדי כתב אישום?

כל אלו הן שאלות הנשאלות שוב ושוב על ידי אנשים נורמטיבים בהם פגשנו שנועצו בנו לאחר שכבר נחקרו והבינו כי ניתן היה לנהל את ההליך בעניינם אחרת, טוב יותר לו נועצו בנו מלכתחילה ולא בדיעבד.

ייצוג חשודים ונאשמים נורמטיביים הוא זכות גדולה ומחמאה עבורנו. בחירת עורך דין פלילי אינה עניין של מה בכך והעובדה כי אדם נורמטיבי חש בטוח ונח עמנו כמי שמכירים את אורחות חייו, את עולמו הפנימי והערכי מסייעת בידינו לייצגו בהתאם לאמונתו והשקפת עולמו.

ההליכים הפליליים בהם אדם נורמטיבי יזדקק לשירות של עורכי דין פלילים יכולים להיות בין השאר: חקירה משטרתית, שינוי עילת סגירה, שחרור ממעצר ימים, שימוע לפני הגשת כתב אישום ובמקרים חמורים יותר גם ניהול תיק פלילי עד תום. פעמים רבות מלווה משרדנו גם מתלוננים ונפגעי עבירה שהפכו באחת לקרבנות וזקוקים לסיוע משפטי וליווי משפטי תומך מכיל ואסרטיבי מול רשויות האכיפה.

ניסיוננו רב השנים הוכיח כי ליווי משפטי מקצועי ומהודק בידי עורכי דין פליליים "יוצאי המערכת" מעניק יתרון גדול ומשמעותי עוד לפני חקירה המשטרה ויעוץ נכון במהלכה עשוי במקרים רבים להוביל לסגירת התיק הפלילי וסיום החקירה כלא היתה בלא הותרת כתם וללא רישום פלילי.

הערה:

מאמר זה הינו למידע כללי וראשוני בלבד הנכון למועד כתיבתו. הוא  אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי עם עורך דין פלילי לגופו של עניין ודאי אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי לפני חקירה פלילית ולפני נקיטה בכל פעולה אחרת.

זקוקים לעזרה או ייעוץ משפטי? השאירו פרטים!

עומדים לפני מעצר עד תום ההליכים? מעוניינים להגיש ערר או זקוקים ליעוץ משפטי? התקשרו עוד היום: 04-8200803