עבריינות נוער – ייצוג קטינים ונוער במשפט הפלילי

שמעתם את המושג עבריינות נוער? בנכם הקטין זומן לחקירה במשטרה או נעצר? היה מעורב באירוע אשר קיים ספק לגבי פליליותו? ידיעת החוק ומשמעותו תסייע בידיכם עד מאד!

המלצתנו להסתייע כבר בשלב הזה ובאופן מיידי בעורך דין פלילי בעל ניסיון בעבריינות נוער וייצוג קטינים ונוער במשפט הפלילי ובטיפול במעצר וחקירת קטינים במשטרה. 

זאת, כדי להימנע מטעויות דרמטיות העלולות לפגוע בעתיד ילדיכם, ודאי בכל הנוגע לגיוסם לצבא ככל שמועד ביצוע העבירה קרוב למועד הגיוס.

ההבדל בין קטין לבגיר במשפט הפלילי:

בדיוק כמו בעולמם של המבוגרים, גם קטינים ובני נוער עשויים למצוא את עצמם מעורבים בפעילות פלילית, המוגדרת כעבריינות נוער, להיעצר ולהיענש בהתאם.

עם זאת, מצא המחוקק להבדיל בין בגיר לקטין ולייחד לקטין הוראות חוק מרוככות.

כך למשל, בהתאם להוראות החוק לא ניתן לפתוח בהליך פלילי נגד קטין מתחת לגיל 12 שכן הוא אינו בר עונשין.

אך, חשוב לדעת כי כל קטין מעל גיל 12 החשוד בפלילים יכול להיחקר במשטרה אך לא בשעות הלילה.

קטין שהוא למטה מגיל 14 חקירתו תסתיים לכל המאוחר בשעה 20:00 ולעומתו קטין שמלאו לו 14 שנים תסתיים חקירתו בשעה 22:00

עקרונות נוספים שכדאי להכיר ולדעת בכל הקשור לחקירה במשטרה של קטינים ניתן למצוא במאמר על עבריינות נוער העוסק בעבירות קטינים ונוער.

עוד כדאי לדעת כי עבריינות נוער כוללות משמעויות נוספות בהליך הפלילי המיוחד עבורן, כך למשל: בית משפט לנוער יעדיף לשקם את הנאשם במסגרת זו או אחרת מאשר לכלוא אותו במאסר.

כך גם במקרים של צורך במעצר עד תום ההליכים, בית המשפט רשאי להורות על כך רק עבור קטינים מעל לגיל 14 שנים וגם במקרים אלו, התקופה תהיה מינימאלית ככל שניתן.

בנוסף, עבירות קטינים ונוער זוכות לתקופת התיישנות קצרה יותר מאלו של עבירות המיוחסות לבגירים, יש לציין כי בתחום זה ישנה חשיבות רבה להצלחה מהירה של מחיקת הרישום הפלילי על מנת לאפשר לקבוצת אוכלוסייה זו דרך חדשה בחייהם.

חשוב לדעת – יש חשיבות מכרעת לייצוג קטינים ונוער באופן יעיל ומדויק, שעה שכל עתידו של הקטין מונח עוד לפניו ומחירה של שגיאה עשויה להיות פעמים הרת אסון בטיפול וליווי שגוי של הקטין ובני משפחתו.

עו"ד עידית רייכרט אשר בעברה שימשה כפרקליטה בכירה בפרקליטות מחוז הצפון וטיפלה בעשרות רבות של תיקי עבריינות נוער וקטינים, צברה ניסיון ומיומנות רבה בייצוג קטינים ונוער.

כיום היא בקיאה ומתמחה בייצוג חשודים ונאשמים קטינים. הידע העצום שצברה עו"ד רייכרט לצד ניסיונה והתמחותה בעבירות אלה במשך 20 שנות עבודתה הם שנותנים בידה כיום כלים מדויקים ללוות חקירות קטינים, לנהל משפטים סבוכים ומנגד, לעיתים בד בבד ללוות את הקטין ובני משפחתו להליך שיקומי מוצלח אשר במקרים רבים מסתיים ללא כל כתם ומוביל לסגירת התיק.

ניסיוננו רב השנים הוכיח כי ליווי משפטי מקצועי ומהודק בידי עורכי דין פליליים דווקא "יוצאי המערכת" מעניק יתרון גדול ומשמעותי עוד לפני חקירה פלילית במשטרה ויעוץ נכון במהלכה עשוי במקרים רבים להוביל לסגירת תיק פלילי וסיום החקירה כלא היתה בלא הותרת כתם וללא רישום פלילי.

הערה:

מאמר זה הינו למידע כללי וראשוני בלבד הנכון למועד כתיבתו. הוא אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי עם עורך דין פלילי לגופו של עניין ודאי אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי לפני חקירה פלילית ולפני נקיטה בכל פעולה אחרת.

זקוקים לעזרה או ייעוץ משפטי? השאירו פרטים!

עומדים לפני מעצר עד תום ההליכים? מעוניינים להגיש ערר או זקוקים ליעוץ משפטי? התקשרו עוד היום: 04-8200803