עבירות מחשב ואינטרנט

אין אדם שאינו מסתייע במחשב במשך שגרת יומו. כיום כל מכשיר טלפון חכם משמש כמחשב לכל דבר ועניין ועימו גם הפעולות שניתן לבצע באמצעותו. ובין היתר עבירות מחשב ואינטרנט.

מהן עבירות מחשב ואינטרנט?

את עבירות המחשב והאינטרנט ניתן לסווג לשתי קטגוריות עיקריות:

  • עבירות המבוצעות באמצעות מחשב כגון:
    עבירות מקוונות (הימורים, סחיטה ועוד)
    עבירות מין המתבצעות באמצעות תכתובות, מסרונים, תמונות וכו'
    עבירות הלבנת הון, עבירות הונאה, רכוש ועוד
  • עבירות המבוצעות כלפי מחשבים כגון:
    שיבוש פעילות תקינה של מחשבים, מחיקת מידע ותוכנות (האקרים).

בעידן הטכנולוגי הפכו עבירות המחשב לתחום ייחודי המצריך ידע ומיומנות משפטית מול רשויות האכיפה.

הנזקים שיכולים להיגרם לנפגעים מעבירות מחשב ואינטרנט

הנזקים שנגרמים לנפגעי עבירות מחשב ואינטרנט הינם בלתי הפיכים הכוללים בין היתר פגיעה בפרטיות ולאור זאת, החלו רשויות האכיפה בשנים האחרונות, בפעולות ובאכיפה מוגברת במלחמתן בעבירות אלה, שהלכו ותפסו תאוצה.

אילו עבירות מחשב ואינטרנט מוגדרות כעבירות פליליות לפי חוק המחשבים ?

חוק המחשבים, התשנ"ה – 1995 קבע והגדיר מהן עבירות פליליות הנחשבות לעבירות מחשב ומה העונש הקבוע בצידן. העיקריות שבהן הן:

שיבוש או הפרעה למחשב, חדירה לחומר מחשב שלא כדין, הפצת וירוס פוגעני במחשב והחדרתו למחשב, עשיית פעולה לגבי מידע שקיים במחשב שיגרום לפלט כוזב ועוד.

מה ניתן לעשות במקרה שאני חשוד בעבירת מחשב או אינטרנט ?

התמודדות משפטית עם עבירות אלה מצריכה ידע רלוונטי וניסיון מקצועי של עורך דין פלילי ולעיתים גם שימוש בחוות דעת של אנשי מקצוע מומחים בתחום עבירות המחשב והאינטרנט.

כלל האצבע שאנו מאמינים בו – השקעה נכונה שלך בשלב הזה עדיפה תמיד (נפשית וכלכלית) על פני ההשקעה הכרוכה בניסיון לתקן בדיעבד טעויות הרות גורל שנעשו במהלך החקירה במשטרה.

ניסיוננו מלמד כי ייצוג מקצועי ומהודק בידי עורכי דין פליליים "יוצאת המערכת" דווקא הוא שמעניק יתרון גדול ומשמעותי במהלך החקירה המשטרתית וההליך הפלילי, שומר על האינטרס של החשוד וכמובן בעל ערך רב עד להשגת תוצאה טובה ומיוחלת עבורו ככל שניתן.

במשרדנו טיפלנו בעשרות מקרים של עבירות מחשב, מסוגים שונים והודות לידע שצברנו במהלך עבודתנו בפרקליטות בעבר וכסנגורים בהווה הפכנו למשרד המתמחה בעבירות מחשב ואינטרנט ולבעלי מומחיות בתחום הראיות הדיגיטליות.

לזכותנו נזקפות לא מעט הצלחות משפטיות הודות להבנתנו העמוקה בתחום זה וליכולת המקצועית שלנו לתקוף את קבילותן של ראיות דיגיטליות.

הערה:

מאמר זה הינו למידע כללי וראשוני בלבד הנכון למועד כתיבתו. הוא  אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי עם עורך דין פלילי לגופו של עניין ודאי אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי לפני חקירה פלילית ולפני נקיטה בכל פעולה אחרת.

זקוקים לעזרה או ייעוץ משפטי? השאירו פרטים!

עומדים לפני מעצר עד תום ההליכים? מעוניינים להגיש ערר או זקוקים ליעוץ משפטי? התקשרו עוד היום: 04-8200803