עבירות מין

עבירות מין הן מן החמורות שבספר החוקים. הנזק שנגרם לקרבן נפגע/ת העבירה על פי רוב, עצום ובלתי הפיך ולכן העונש שעשוי להיגזר על הנאשם, אם יורשע בסיום משפטו, יכול ויגיע לשלילת חרותו ולמאסר מאחורי סורג ובריח למשך שנים ארוכות.

צריך לדעת כי עבירות מין הינן עבירות הנתפשות כעבירות בזויות ומותירות קלון על מבצעיהן, מנגד מותירות צלקת בל תמחה בנפשו של הקרבן.

מהן עבירות מין ?

בין עבירות המין נכללות בין היתר:

  • עבירות אינוס
  • עבירות של מעשה סדום
  • עבירות של מעשה מגונה
  • עבירות של הטרדה מינית, דוגמא ניתן למצוא במאמרנו על הטרדה מינית בעבודה.

ניסיוננו רב השנים כפרקליטים וכסנגורים מלמד שמרבית מתיקי החקירה בעבירות מין נסגרים! 

על כן ייצוג מדויק ונבון מראשית החקירה במשטרה עשוי בסבירות שאינה נמוכה להוביל לסגירת התיק כלא היה או לצמצום החשדות והיקפן.

ייצוג משפטי בעבירות מין הוא משימה מאתגרת הדורשת רגישות ומיומנות גבוהה ובעיקר ניסיון וידע רב במאטריה הספיציפית ובפסיקה המעודכנת.

ביצוע עבירות המין נעשה, בדרך כלל, בחדרי חדרים, לעיתים קרובות דווקא במסגרת יחסים שנרקמו בין הצדדים, ולכן על פי רוב, פרט לגרסאות המנוגדות של הנאשם והמתלוננת אין ראיות ישירות אלא ראיות נסיבתיות בלבד.

על כן משמוגש כתב אישום בעבירות מין, פתוחה הדרך לנהל מערכה משפטית היכולה להסתיים בזיכוי (אם יוכח כי גרסת המתלוננת מעוררת ספק סביר באשמתו של הנאשם) או לחלופין בהסדר טיעון מקל (ככל שקיימת חולשה ראייתית וזו האופציה הנכונה והמיטבית).

מהו ייצוג נכון של נאשם בעבירות מין ?

ניהול הגנתו של חשוד או נאשם בעבירת מין הוא הליך מורכב שאינו פשוט לאיש.

החשוד הופך באחת ל"מצורע", סביבתו מתרחקת ממנו, מכריו מתקשים לעכל את החשדות והתקשורת כבר חורצת את הדין מבלי שהכירה ולו בדל של ראיה.

החשוד, שנעצר על פי רוב בשלב הראשוני, שרוי במצוקה נוראית, מחשבות קשות חולפות בראשו והוא לבד.

בשלב זה מומלץ להיעזר בעורך דין פלילי שיעניק תמיכה מקצועית וידע להכיל את הכאב וההלם לו ולבני משפחתו.

עורך דין פלילי מקצוען יפעל כבמלאכת מחשבת ויתפור "חליפה משפטית" המשתנה מאדם לאדם.

עורכת הדין עידית רייכרט אשר בעברה שימשה כפרקליטה בכירה בפרקליטות מחוז הצפון וטיפלה בעשרות רבות של תיקי עבירות מין וניהלה אינספור דיוני הוכחות במשפטים מורכבים בפני הרכבי בית המשפט המחוזי, בקיאה ומתמחה בייצוג חשודים ונאשמים בעבירות מין.

הידע העצום שצברה עו"ד רייכרט לצד ניסיונה והתמחותה בעבירות אלה במשך 20 שנות עבודתה, הם שנותנים בידה כיום כלים מדויקים ללוות חקירות חשודים, לנהל משפטים ולחקור מתלוננות על דוכן העדים במקצועיות.

מנגד מאמינה עו"ד רייכרט כי במקרים המתאימים בהם ניהול משפט עד תום דווקא ירע את מצבו של הנאשם, אזי נכון ללוותו ולעיתים ביחד עם בני משפחתו, להליך של נטילת אחריות בעבירה קלה יותר, לעיתים של צדק מאחה במקרים המתאימים מתוך אמונה כי המשפט פלילי מקפל בתוכו גם ערך שיקומי וכי יש מקום גם לחסד וחמלה כלפי נאשמים בעבירות מין.

ניסיוננו מלמד כי ייצוג מקצועי ומהודק בידי עורכי דין פליליים דווקא "יוצאי המערכת" מעניק יתרון גדול ומשמעותי לניהול ההליך הפלילי כולו, ובעל ערך רב לנאשם עד להשגת תוצאה טובה ומיוחלת עבורו ככל שניתן.

ורק עורך דין פלילי מנוסה בתחום עבירות מין יוכל לנווט את המערכה המשפטית באופן שתוצאתה תהיה הנכונה והמיטבית עבור הלקוח בתיקים רגישים ומורכבים אלה כשדרך ניהול התיק משתנה בהתאם לראיות והנסיבות.

אנחנו לא מתביישים לומר – כי יש לנו קווים אדומים ולא נייצג בכל תיקי המין! כיום יש לנו הפריבילגיה לבחור את מי שנייצגו ברוח האמונה והחזון של משרדנו ומתוך הידיעה כי הייצוג בתיקים אלה דורש התמסרות טוטאלית, יומיומית וארוכת טווח. לכן, למשל לא נייצג חשודים ונאשמים בעבירות מין שנעשו בכח, באלימות ובאכזריות או בנסיבות אחרות עמן לא נוכל להשלים.

הערה:

מאמר זה הינו למידע כללי וראשוני בלבד הנכון למועד כתיבתו. הוא אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי עם עורך דין פלילי לגופו של עניין ודאי אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי לפני חקירה פלילית ולפני נקיטה בכל פעולה אחרת.

זקוקים לעזרה או ייעוץ משפטי? השאירו פרטים!

עומדים לפני מעצר עד תום ההליכים? מעוניינים להגיש ערר או זקוקים ליעוץ משפטי? התקשרו עוד היום: 04-8200803