עבירות סמים – סחר בסמים והחזקת סם מסוכן

עבירות סמים נחשבות לעבירות חמורות זאת בניגוד לתפיסה השגויה הרווחת בקרב הציבור כי עברייני סמים אינם מבצעים עבירה פלילית חמורה.

עם זאת, יש להבחין בין עבירות של סחר בסמים לבין החזקת סם מסוכן לשימוש עצמי הנחשבות לעבירות קלות יותר, כאשר ההבדל המבחין ביניהן הוא משקל הסם וכמותו.

ההבדל בין עבירות סחר בסמים לבין החזקה וגידול סמים: 

המחוקק מבחין בין עבירות של החזקה, גידול סם מסוכן לבין עבירות של הפצה, אספקה וסחר בסם מסוכן הנחשבות אף הן לעבירות חמורות.

בתי המשפט ורשויות האכיפה מנהלים מדיניות אכיפה קשוחה למיגור עבירות הסמים בהיותן עבירות חברתיות בעיקרן המולידות עבירות נלוות נוספות והדרישה בדרך כלל היא להשתת מאסר בפועל לעיתים גם משמדובר בעבירת סמים שבוצעה בנסיבות מקילות.

לכן – ניסיונו של עורך דין פלילי המטפל במקרה הוא חשוב ופעמים רבות קריטי להשגת תוצאה מיטבית ושונה מדרישת המאשימה. כך למשל עורך דין  הבקיא בעבירות סמים, המכיר את הפסיקה על בוריה ובעיקר המתמחה ב"פיצוח" של תעודות חסיון יידע לנהל בתבונה את מהלכיו המשפטיים, לאתר קשיים ראייתיים בכל תיק ותיק ולהביא לתוצאה המיטבית עבור הלקוח.

לעיתים קשיים אלה יכולים להביא לשחרור ממעצר, להקלה משמעותית בעונש ומקרים מתאימים אף לביטול כתב אישום או לניהול משפט עד לזיכוי הלקוח מכל אשמה.

במקרים המתאימים חשוב שעורך הדין הפלילי יידע כיצד לנתב את ניהול התיק דווקא להודאה בעובדות מרוככות ובעבירות קלות יותר וידאג ללוות את הנאשם מול שירות המבחן שתפקידו לבחון האם יש מקום להקל על הנאשם ולהמליץ לבית המשפט להימנע מהטלת עונש של מאסר בפועל ולעיתים להימנע מהרשעה בכלל.

ניתן להבין ולראות בייחוד בעבירות סמים כי יש ערך רב ומוסף לעורכי דין פלילים, "יוצאי המערכת" המכירים את גישת הפרקליטות, את דרכי עבודתה ובעיקר את דרך עבודת המשטרה באיסוף הראיות המתבססות בדרך כלל על מידע מודיעיני.

עורך דין גיל דביר ממשרדנו, אשר בעברו, כפרקליט בפרקליטות מחוז הצפון, עמד בראש תחום עבירות הסמים וניהל תיקים רבים ופרשיות סמים סבוכות מייצג גם כיום, בהיותו סניגור, נאשמים וחשודים רבים בתיקי סמים, בעבירות של גידול והחזקת סמים מסוכנים בצה"ל ובעבירות של סחר בסמים. עו"ד דביר הבקיא מאוד בעבירות הסמים והסוגיות הקשורות בפיצוח תעודות חיסיון, מעניק טיפול מסור ויוצא דופן החל משלב החקירה במשטרה דרך ניהול משפט פלילי עד להשגת התוצאה המיוחלת, ללא פשרות ובנחישות.

ניסיוננו מלמד כי ייצוג מקצועי ומהודק בידי עורך דין פלילי "יוצא המערכת" מעניק יתרון גדול ומשמעותי במהלך ההליך הפלילי ועוד קודם לכן בשלב החקירות במשטרה ובעל ערך רב עד  להשגת תוצאה טובה ומיוחלת עבור הלקוח.

הערה:

מאמר זה הינו למידע כללי וראשוני בלבד הנכון למועד כתיבתו. הוא  אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי עם עורך דין פלילי לגופו של עניין ודאי אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי לפני חקירה פלילית ולפני נקיטה בכל פעולה אחרת.

זקוקים לעזרה או ייעוץ משפטי? השאירו פרטים!

עומדים לפני מעצר עד תום ההליכים? מעוניינים להגיש ערר או זקוקים ליעוץ משפטי? התקשרו עוד היום: 04-8200803