עורך דין צבאי

איך עורך דין צבאי יכול לסייע לך?

ראשית נשאלת השאלה מה ההבדל בין משפט הפלילי הצבאי לבין משפט פלילי בהיבט האזרחי ומדוע נדרשות מערכות משפט נפרדות?

יש לדעת – הליכי המשפט הפלילי – צבאי חלים אך ורק על מי שמשרת בצה"ל. כלומר חיילים, קצינים אנשי קבע, חיילי מילואים ופעמים גם אזרחים עובדי צה"ל שביצעו עבירה במסגרת שירותם הצבאי. אנשים אלה יועמדו לדין בבית משפט הצבאי (המכונה בית דין צבאי) ויחולו עליהם הוראות חוק השיפוט הצבאי – התשכ"ט 1955 (החש"צ).

היחידה החוקרת את החשודים בביצוע עבירות פליליות המבוצעות בשירות צבאי נקראת משטרה צבאית חוקרת (מצ"ח) והמשפט עצמו ואופן ניהולו מא' ועד ת' מתנהל כולו בבית הדין הצבאי. עוד יש לזכור, כי המשפט הצבאי כולל את כל העבירות הפליליות הרגילות ובנוסף גם עבירות ייחודיות לצבא (כגון סירוב למתן שתן, השתמטות ועריקות).

לייצוג משפטי של המשרת בצבא אשר נחשד או מואשם בעבירה שביצע במסגרת שירותו, יש חשיבות קריטית והשפעה מכרעת על מהלך הדברים בדיוק כמו בהליך פלילי "אזרחי" ואולי אף יותר בשל החשש כי פעמים המשך השירות הצבאי תלוי בתוצאות המשפט עצמו. על כן רצוי ולמעשה הכרחי להסתייע בעורך דין צבאי, מנוסה המכיר היטב את ה"מערכת הצבאית" והמשפט הפלילי על בוריים.

שכן – בכוחו של ייצוג משפטי ראוי וטיפול מדויק, להשפיע ולסייע פעמים באופן דרמטי ולהביא לתוצאה מיטבית. כך למשל: ליווי ויעוץ מקדים לפני חקירת מצ"ח, ליווי וייצוג החייל בהליכי מעצר הימים, ייצוג החייל בהליכי שימוע לפני הגשת כתב אישום וניהול המשפט הצבאי עצמו עד תום.

נוכחנו לדעת כי הודות לייעוץ משפטי שניתן לחשודים בשלבים מוקדמים ככל האשר, מנענו הגשת כתבי אישום בחלק מן מהמקרים, ובחלק מן המקרים הוגשו כתבי אישום בעבירות קלות מן העבירות שיוחסו להם בתחילת הדרך.

למשרדנו ניסיון עשיר שנים בייצוג במשפט צבאי כתובעים לשעבר וכיום כסניגורים. משרדנו מתמחה בייצוג חשודים ונאשמים בעבירות פליליות ובעבירות צבאיות ולנו גם היכרות עמוקה עם מערכות האכיפה (הרשות החוקרת מצ"ח, גוף התביעה – הפרקליטות הצבאית והכרות עם סדרי הדין בבית הדין הצבאי) וכן ייצוג בפני גורמים צבאיים נוספים.

בין יתר לקוחות משרדנו נמנים, חיילים וקצינים שבמהלך שירותם הצבאי מעדו והסתבכו בעבירות סמים, נשק, עבירות מין, השתמטות ועריקות ועוד.

לכן במידה והינך מואשם/ת בביצוע עבירה פלילית – צבאית מומלץ ואף חשוב לפנות לעורכי דין פליליים הבקיאים במשפט הצבאי

זקוקים לעזרה או ייעוץ משפטי? השאירו פרטים!

עומדים לפני מעצר עד תום ההליכים? מעוניינים להגיש ערר או זקוקים ליעוץ משפטי? התקשרו עוד היום: 04-8200803